65 LAT LOTNICTWA W MIROSŁAWCU – FESTYN LOTNICZY NA TERENIE 12. BAZY BEZZAŁOGOWYCH STATKÓW POWIETRZNYCH W MIROSŁAWCU

Wrz

Muzeum Sił Powietrznych i Muzeum Obrony Przeciwlotniczej pod wspólnym kierownictwem „honorowego dyrektora”, gen. bryg. (R) pil. Ryszarda Hacia uczestniczyło w festynie lotniczym na terenie 12. Bazy Bezzałogowych Statków Powietrznych w Mirosławcu.

Festyn został zorganizowany przez Stowarzyszenie Miłośników Lotnictwa Mirosławiec i Dowódcę 12. BBSP, objęty patronatem honorowym przez Marszałka Województwa Zachodniopomorskiego.

W programie Festynu zaprezentowały  się m.in.: Zespół Akrobacyjny „Biało-Czerwone Iskry”, samoloty Su-22, MiG-29 i F-16, śmigłowce Mi-24, Mi-14, W-3, SH-2G, a także bezzałogowe statki powietrzne BSR Orbiter, FlyEye oraz Scan Eagle.

Wśród atrakcji festynu znalazły się również: pokazy dynamiczne podejmowania rozbitka, spadochronowe oraz wystawa statyczna sprzętu wojskowego.

Z programem wokalnym wystąpiła nasza koleżanka z Muzeum Sił Powietrznych w Dęblinie, Ewelina Pisarska-Kalbarczyk, zbierając zasłużone oklaski od publiczności za wykonywane piosenki.

Szczególnym zainteresowaniem na naszym stoisku cieszył się karabin maszynowy SG-43 na podstawie przeciwlotniczej znajdujący się na wyposażeniu Muzeum Obrony Przeciwlotniczej, który wykorzystywano do wielu indywidualnych sesji fotograficznych.

Tego dnia odwiedziły nas tłumy pasjonatów , którzy zapowiedzieli odwiedziny w obydwu placówkach.

A zatem do zobaczenia !