Europejska Noc Muzeów 2018

20
Maj

Muzeum Obrony Przeciwlotniczej w Koszalinie już po raz trzeci włączyło się w międzynarodowe obchody Nocy Muzeów. Tegoroczny program przyciągnął blisko trzy tysiące zwiedzających, którzy licznie i chętnie brali udział w specjalnie przygotowanych atrakcjach.

Inauguracyjny koncert Orkiestry Wojskowej z Koszalina, przygotował nas do tego by marszowym krokiem rozpocząć zwiedzanie wystaw…

…każdy znalazł coś dla siebie… i dorośli i dzieci mogli poczuć na własnej głowie ciężar wojskowego hełmu, a tym samym poczuć się choć przez chwilę jak żołnierz Wojska Polskiego.

Koncert pieśni patriotycznych w wykonaniu Zespołu Reprezentacyjnego Środkowopomorskiego Okręgu Związku Piłsudczyków przy KSM „Na Skarpie” wprowadził wszystkich w patriotyczny nastrój.

Na najmłodszych zwiedzających czekał specjalnie przygotowany „Kącik Edukacyjny”, gdzie milusińscy mogli pokolorować malowanki, rozwiązać krzyżówki, zdobywając w ten sposób wiedzę na temat symboli narodowych.

Dzięki uprzejmości Centrum Szkolenia Sił Powietrznych w Koszalinie każdy mógł sprawdzić swoje umiejętności w pilotażu i zasiąść przed prawdziwym symulatorem lotu.

Dodatkową atrakcją był pokaz zabytkowych aut, niejednemu panu zakręciła się łezka w oku…

Kolejna Noc Muzeów za nami. Dziękujemy wszystkim za pomoc i współpracę przy organizacji tego wydarzenia, a gościom za zainteresowanie i liczne przybycie. Pracownicy naszego muzeum już myślą jak zaskoczyć Państwa w przyszłym roku. Do zobaczenia!