„GĄSIENICE I PODKOWY” XIV ZLOT POJAZDÓW MILITARNYCH W BORNYM SULINOWIE

Sie

Muzeum Obrony Przeciwlotniczej wraz z Muzeum Sił Powietrznych „pod wodzą” dyrektora p. Pawła Pawłowskiego po raz pierwszy  uczestniczyło w XIV Międzynarodowym Zlocie Pojazdów Militarnych pod nazwą „Gąsienice i podkowy” w Bornym Sulinowie.

Uroczystość jest jedną z największych nie tylko w Polsce , ale również w Europie. Wciągnięcie flagi państwowej na maszt z udziałem kompanii honorowej Wojska Polskiego oraz występ zespołu Pipes & Drums hucznie rozpoczęło zlot.

Pomiędzy licznymi atrakcjami znalazły się: pokazy dynamiczne pojazdów militarnych; przejazdy na tankodromie oraz innych pojazdach wojskowych.   Z okazji 90. rocznicy wojskowego spadochroniarstwa w Polsce, Klub Spadochronowy Sił Specjalnych im. Cichociemnych i Spadochroniarzy, Polskie Siły Zbrojne wraz ze Związkiem Polskich Spadochroniarzy Poznań zadbali o prezentację skoków spadochronowych i sportowych z wykorzystaniem różnych typów spadochronów desantowych, szybujących oraz okrągłych.

Furorę zrobiły pokazy  w wykonaniu jeźdźców kultywujących tradycje dawnego 8. Pułku Strzelców Konnych stacjonującego do 1939 roku w Chełmnie. Spotkaniu towarzyszyły koncerty fantastycznych muzyków , wystawy muzealne sprzętu militarnego, jarmark militarny, a licznie przybyli miłośnicy militariów oraz grupy rekonstrukcyjne , nadały wydarzeniu wyjątkowego charakteru.

Dziękujemy Państwu za odwiedzenie naszych stanowisk i  z niecierpliwością czekamy na odwiedziny w naszych placówkach!