PIKNIK W MUNDURZE – MUNDUROWI DLA BEZPIECZEŃSTWA

Sie

Muzeum Obrony Przeciwlotniczej w Koszalinie po raz kolejny hucznie obchodziło Święto Wojska Polskiego. W tym roku wspólnie z Bałtyckim Stowarzyszeniem Miłośników Historii „Perun” oraz Centrum Szkolenia Sił Powietrznych im. Romualda Traugutta w Koszalinie zorganizowany został „Piknik w mundurze – Mundurowi dla Bezpieczeństwa”. Nasi goście mieli nie tylko okazję bezpłatnie zwiedzić muzeum, ale także skorzystać z cennej lekcji dotyczącej bezpieczeństwa jakie na co dzień zapewniają nam służby mundurowe.

Uroczyste powitanie nastąpiło w asyście Orkiestry Wojskowej z Koszalina, a koncert był zapowiedzią tego co dalej czekało na licznie przybyłych gości.

Wśród przygotowanych atrakcji znalazły się pokazy broni, sprzętu wojskowego, a także pojazdów Policji, Straży Miejskiej, Straży Pożarnej i Straży Granicznej, które można było zobaczyć „od zaplecza”. Każdy odwiedzający mógł również skorzystać ze szkolenia w zakresie udzielania pierwszej pomocy, a także zobaczyć jak w praktyce wygląda ewakuacja poszkodowanych w wypadku drogowym.

Święto Wojska Polskiego to nie tylko dzień świętowania, ale i również świetna okazja do prezentacji działań służb mundurowych, ich pracy, której nie można dostrzec w rutynie dnia codziennego. Cieszymy się, że tego dnia mogliśmy pokazać tę wspaniałą współpracę pomiędzy organizatorami, przedstawicielami służb mundurowych, grup rekonstrukcyjnych i miłośników historii – a owocem tej współpracy było oczywiście to wydarzenie, które zostanie w pamięci na długo.

Dziękujemy wszystkim zaangażowanym w to przedsięwzięcie!