ŚWIĘTO 31. BAZY LOTNICTWA TAKTYCZNEGO I PIKNIK LOTNICZY W ŚWIDWINIE

Lip

Muzeum Obrony Przeciwlotniczej wraz z nadejściem okresu wakacyjnego promowało swoją placówkę na pikniku lotniczym w Świdwinie. Nawet pochmurne niebo i deszcz padający w pierwszy lipcowy dzień nie zdołały zniechęcić miłośników lotnictwa i militariów do uczestnictwa w spotkaniu. Na święto 31. Bazy Lotnictwa Taktycznego przybyli nie tylko najbliżsi bohaterów uroczystości, ale zjechały również – często całymi rodzinami – tłumy pasjonatów z całego kraju, aby podziwiać wyczyny współczesnych „rycerzy przestworzy”. A było na co popatrzeć: na niebie  kręciły ewolucje samoloty Su-22,  Migi-29 i F-16, zaś na lotnisku można było obejrzeć inne statki powietrzne, w tym również i zabytkowe.

Nasze stoisko odwiedził również wyjątkowy gość – były dyrektor Muzeum Sił Powietrznych w Dęblinie – gen. bryg. (R) pil. Ryszard Hać, który chętnie wspominał dawne czasy swojego latania na Su-22 nad świdwińskim lotniskiem.