100-LECIE ODZYSKANIA NIEPODLEGŁOŚCI w Muzeum Obrony Przeciwlotniczej w Koszalinie

Lis

11 listopada Muzeum Obrony Przeciwlotniczej w Koszalinie świętowało obchody 100-lecia Odzyskania przez Polskę Niepodległości. W tym szczególnym dniu zwiedzający mogli bezpłatnie, w murach naszego muzeum, odbyć  ważną lekcję historii, by prócz wcześniej słyszanych opowieści naszych dziadków móc również zobaczyć historię prezentowaną poprzez pamiątki i eksponaty na naszych wystawach.

W tym dniu odbył się również koncert galowy pn. „II Festiwal Piosenki Legionowej Koszalin 2018” oraz rozstrzygnięcie Międzynarodowego Konkursu Literackiego „Tam gdzie kamienie mówią po Polsku”, który organizowany był przez Środkowopomorski Okręg Związku Piłsudczyków w Koszalinie. Licznie zebrani goście mogli wysłuchać utworów patriotycznych w wykonaniu zespołów, duetów oraz solistów z okolic Koszalina.

Poniżej laureaci w konkursie literackim.

Poniżej laureaci w konkursie piosenki.